Logo
pl_flagen_flag

Budowa statków

wstecz

Stocznia WISŁA specjalizuje się w projektowaniu i produkcji nowoczesnych jednostek pływających, w tym statków specjalistycznych, szkolno-badawczych i rybackich.

Budowa statków

Stocznia WISŁA jest w stanie zbudować jednostki różnego typu o długości do 90 metrów.

Specjalizacją stoczni jest budowa statków rybackich, statków szkolnych i badawczych oraz małych statków pasażerskich.

W Stoczni Wisła zostało wybudowanych ponad 150 jednostek różnego typu i przeznaczenia dla naszych Klientów w Europie, Afryce i Azji.

Stocznia posiada unikalną wiedzę i osiągnięcia w projektowaniu i budowie statków dostosowanych do pracy na wodach tropikalnych.

W ostatnich latach znaczącym projektem zrealizowanym w Stoczni WISŁA było zaprojektowanie, budowa i dostawa statku badawczego-rybackiego r/v BAYAGBONA dla Nigeryjskiego Instytutu Oceanografii i Badań Morskich NIOMR.

Jednostka została uhonorowana tytułem najbardziej innowacyjnego statku wyprodukowanego przez polski przemysł okrętowy w 2013 roku.

Stocznia uczestniczyła również w budowie nowoczesnego statku badawczego Horyzont II dla Akademii Morskiej w Gdyni.

Ten nowoczesny statek został zaprojektowany i wyposażony w specjalistyczny sprzęt w celu wykonywania różnych funkcji naukowo-szkoleniowych.

Statek otrzymał klasę lodową, która umożliwia regularne kursy do wyspy Spitsbergen na Oceanie Arktycznym.

Dla Ministerstwa Rybołówstwa Angoli Stocznia WISŁA zbudowała serię czterech wielozadaniowych trawlerów rufowych typu MFV 208.06.

Jednostki zostały zaprojektowane do połowu krewetek oraz ryb dennych. Zostały wyposażone w nowoczesne urządzenia przetwórcze i system mrożenia, spełniające wszystkie europejskie standardy sanitarne i i weterynaryjne.

Trawlery zostały wyposażone w silnik główny o mocy 700 kW.  Głównym elementem wyposażenia do połowu jest masywna cztero-bębnowa wciągarka o sile uciągu 10 ton. Zdolność zamrażania wynosi 4 tony / 24 godziny. Mrożone ryby przechowywane są w temperaturze -20oC w dwóch ładowniach o łącznej objętości wynoszącej 150m3.

budowa statkówbudowa statkówbudowa statków

Stocznia WISŁA dostarczyła również ponad 30 statków typu WKR-25 do połowu krewetek w wodach tropikalnych.

Jednostki te cieszyły się wielkim uznaniem Klientów z Afryki, ze względu na swoją funkcjonalność i niezawodność.

Dziesięć jednostek tego typu zostało dostarczonych na zlecenie Ministerstwa Rolnictwa Iranu i pozostają nadal w użyciu od ponad 20 lat.

Stocznia WISŁA budowała również promy pasażerskie i samochodowe. Jeden z nich został wyróżniony w kraju Armatora, Nigerii, własną serią znaczków pocztowych.

Nasi partnerzy

Kontakt

Kontakt

Stocznia WISŁA Sp. z o.o.

80-643 Gdańsk
ul. Przełom 21

tel.: 58 307 38 36
faks: 58 307 39 13

stocznia@stoczniawisla.pl

Inspektor Ochrony Danych:  iod@stoczniawisla.pl